David Skála

33 let, manažer v kultuře

Narodil jsem se v roce 1988 v Praze-Suchdole, chodil jsem tady do školky "k háji" a poté na základní školu, ze které jsem odešel na gymnázium. Po střední škole jsem strávil 3 roky prací a cestováním v zahraničí (Nový Zéland, Austrálie, USA, Jižní Amerika atd.)

Po svém návratu jsem s přáteli založil obecně prospěšnou organizaci Containall, která se zabývá pořádáním kulturních programů a volnočasových projektů. V Praze jsme založili několik kulturních center, která úspěšně fungují. Přemýšlíme a pracujeme na dalších projektech (například minipivovar na lodi v Libčicích nebo rekonstrukce mlýna v Českém ráji).

V roce 2015 jsem se přestěhoval do centra města, kde jsem se postupně začal zajímat o komunální politiku. V roce 2018 jsem se stal zastupitelem v Praze 1 jako nezávislý kandidát za uskupení Praha 1 Sobě, poté radním pro oblast dopravy a neinvestičních aktivit v centru města.

V roce 2020 jsme se se ženou začali vracet, protože mi Suchdol stále chyběl, nejdříve do ulice K Osmidomkům a poté jsme dostavěli dům na Starém Suchdole. Zde nyní žijeme a naše děti chodí do té stejné skoro lesní školky "k háji". Žijí tu stále moji rodiče, oba dlouhodobě suchdolsky angažovaní, a jedna z mých sester s rodinou. Já znovu potkávám své bývalé spolužáky, kteří tu také zůstali. 

Nedovedu si představit lepší místo pro život - něco mezi městem a vesnicí, kousek do lesa a kousek na metro, kousek na pivo u "Křena" a kousek na koncert do Roxy.

Slibuji si, že díky svým zkušenostem a kontaktům ze svého působeni na radnici Prahy 1 a Magistrátu hlavního města Prahy budu schopen pomoct, aby Suchdol nebyl nezaslouženě opomíjenou městskou částí. Myslím, že by se každý měl aktivně starat o místo svého bydliště, pokud mu na něm záleží, taky protože nikdo jiný to neudělá. Chtěl bych, aby se na Suchdole objevilo koupaliště a opravil se Brandejsův statek, a pak už mi tady nebude chybět nic.

Mám dva syny, rád hraju fotbal a chodím s rodinou na výlety nebo aspoň na komunitní zahradu, když je málo času.

Jsem člen představenstva Obecního domu a v nadcházejících podzimních volbách budu kandidovat i do Zastupitelstva hl.m. Prahy jako nezávislý kandidát za Prahu Sobě.

Zpět