RNDr. Ludmila Knappová

63 let, učitelka matematiky na Gymnáziu Jana Keplera

Narodila jsem se v Bubenči a nyní již 27 let bydlím na Suchdole. Vystudovala jsem teorii pravděpodobnosti na MFF UK, ale skoro celý svůj profesní život se věnuji vzdělávání středoškolských studentů. Téměř 20 let učím matematiku na Gymnáziu Jana Keplera.

S manželem jsme se sem přistěhovali na jaře 1995 a vychovali tu čtyři báječné děti. Suchdol se od začátku stal mou láskou na první pohled. Nejen pro jeho poklidnou atmosféru, venkovský a přirozeně generovaný ráz zástavby, ale i pro místní sousedskou sounáležitost.

Do suchdolského aktivního života jsem se zprvu zapojila organizací Lyžařské školičky pro děti, jsem aktivní členka pěveckého sboru „Suchdol zpívá“ a v posledních čtrnácti letech se snažím ku prospěchu obce přispět rolí zastupitelky a radní. Také pomáhám při přípravách společenských akcí jako je masopust, posvícení či Festival Slon.

Mým nejnovějším snem je vznik suchdolského gymnázia, jehož zřizovatelem by bylo hlavní město Praha. Alespoň částečně bychom tak vykompenzovali nedostatek středoškolských míst pro nadané suchdolské děti, které se ani po roční tvrdé přípravě a úspěšně složených zkouškách nedostaly na školu, kterou si vybraly. Spolu s dalšími suchdolskými aktivními občany cítíme, že právo na rovný přístup ke kvalitnímu vzdělání společnost našim patnáctiletým dluží. V současné době se angažuji v jednáních s odborem školství na magistrátu i se zemědělskou univerzitou, kde by možná mohlo v budoucnu „naše“ gymnázium sídlit. Tak se náš sen postupně mění ve vizi a pevně věříme, že přes všechny problémy a úskalí se ve školním roce 2023/24 promění ve skutečnost.

Suchdol je pro mě malým zázrakem nádherného místa pro život uprostřed romantické krajiny, lehce dostupného z centra města. Cítím, že tyto hodnoty by byly výstavbou dálničního okruhu přes Suchdol nenávratně zničeny, a proto jsem přesvědčena, že stojí za to je hájit do posledního dechu.

Zpět