Mgr. MgA. Mlada Kyovská Šerých

42 let, kostýmní výtvarnice

Jsem hrdou místní rodačkou, na Suchdole jsem vyrostla a čím dál více je mi jasné, jak dobře mě toto zdravé a bezpečné prostředí připravilo do života. Vystudovala jsem scénografii a kostýmní výtvarnictví v italském Miláně na Academia di Belle Arti di Brera a v německém Stuttgartu. Posléze na pražské HAMU také operní režii.
V Čechách jsem pracovala zejména jako kostýmní výtvarnice operních představení. S příchodem dětí jsem práci v divadlech omezila, nadále však kulturní dění sleduji a je mým koníčkem.
Nyní se pracovně věnuji projektům se zaměřením na znevýhodněné spoluobčany, momentálně organizaci Mistrovství Evropy v tanci na vozíku Prague 2022 Para Dance Sport European Championships. Jsem vdaná, s manželem Karlem, jehož rodina také pochází ze Suchdola, vychováváme dvě úžasné děti. Oba jsme šťastní, že jsme se mohli před rokem na Suchdol znovu přestěhovat, a nepřestáváme se těšit z místní zeleně a komunitního způsobu života, nacházíme staré a nové přátele. Jsem vděčná, že jsem tento svůj domov po mnoha letech života v cizině a na pražské Letné našla ještě krásnější a vstřícnější ke svým obyvatelům a jejich potřebám, se skvělou občanskou vybaveností, ale i dobře fungující školou a zázemím pro děti a jejich koníčky.
Je pro mě důležité, že Suchdol zůstává nepoznamenaný nepřiměřenou výstavbou, tato malebná část Prahy je oázou, kterou je třeba chránit a rozvíjet moudrým způsobem.
Je domovem, který je třeba zachovat našim dětem a budoucím generacím. Budu moc ráda, když budu moci přidat ruku k dílu a Suchdolu a jeho občanům dobře posloužit.

Zpět