Ing. Václav Vik

61 let, místostarosta, stavební inženýr

Během krátké návštěvy v roce 1986 jsem ze Suchdola poznal pouze vysokou školu a BUS 107 a vůbec mne nenapadlo, že se sem za tři roky přestěhuji a Suchdol se stane mým domovem. Život zde se mi i po letech stále líbí, navzdory houstnoucí dopravě všeho druhu. Přál bych si, aby Suchdol a Sedlec zůstal příjemným místem pro bydlení i pro další generace a snažím se k tomu svou prací přispět.

Po studiu na Stavební fakultě ČVUT Praha jsem pracoval jako projektant, stavební technik, vedoucí provozu tepelných zdrojů a poté jako poradce v oblasti energetických zdrojů nejprve v odborné firmě a následně samostatně jako OSVČ. O komunální problematiku se zajímám od roku 2005, kdy nám letiště poprvé představilo svůj záměr na zcela neomezený rozvoj s přistávací dráhou nad Suchdolem. Tento záměr, zhoršující podmínky bydlení na Suchdole, mne motivoval k tomu, abych se více zajímal o dopravní problematiku, a následně jsem se zapojil i do řešení dalších problémů městské části.

Nyní jsem místostarostou městské části a zabývám se zejména přípravou a realizací staveb, výstavbou a provozem kanalizace, dotacemi, hrozící výstavbou paralelní dráhy a návrhem „ochranného“ hlukového pásma. Ve svém profesním životě jsem získal zkušenosti s prací ve velkých státních firmách, soukromých společnostech, v rodinné firmě a v posledních letech i na úřadu městské části.

Jsem ženatý, mám jednu dceru. Mezi mé záliby patří horská turistika a cestování, lyžování, procházky se psem, houbaření, volný čas většinou trávím s rodinou.

Zpět